RBR Greek Community
Καλώς ήρθατε στην Ελληνική κοινότητα Richard Burns Rally!
Πατήστε Εγγραφή αν θέλετε να γίνετε μέλος της κοινότητας ή Σύνδεση αν είστε ήδη εγγεγραμένο μέλος!
RBR Greek Community
Καλώς ήρθατε στην Ελληνική κοινότητα Richard Burns Rally!
Πατήστε Εγγραφή αν θέλετε να γίνετε μέλος της κοινότητας ή Σύνδεση αν είστε ήδη εγγεγραμένο μέλος!
RBR Greek Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥ RICHARD BURNS RALLY!
 
ΑρχικηΑρχικη  ΦόρουμΦόρουμ  Rallyesim WebsiteRallyesim Website  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Find us on Social Media
Google+
Team Speak
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 20, στις 26/12/2022, 18:23

 

 Γενική Συζήτηση

Πήγαινε κάτω 
+8
Takis S
Βill
Bratsaki
triggams
Sadman1983
C.Tassopoulos
Th.Antonopoulos
v.klironomos
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Βill




Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2014

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty28/2/2015, 00:33

Αν υπαρχουν οι διαδρομες, τοτε ειναι απλο καθως τις βαζεις μεσα σε εναν φακελο (θα το λεει, δεν θυμαμαι καν ποιος ειναι) και μετα απλα τις εμφανιζει στο μενου για να τις τρεξεις.

Το να φτιαξεις τις διαδρομες ειναι πιο δυσκολο απο οσο φαινεται παντως...
Το λεω εκ πειρας, καθως παλιοτερα ειχαμε φτιαξει με φιλο μια αληθινη (αναβαση Πεντελης).

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
triggams

triggams


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2014

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty28/2/2015, 01:42

γνωσεις προγραμματισμού και γνωριμια με σχεδιαστικά προγραμματα συγκεκριμενα για το rbr.Τα χω δει αλλα θελει πολυ κοπο και τεστ αυτο.Αν εισαι διατεθημενος για καψιμο με χαρα να σου βρω τα εργαλεια να φτιαξεις τη φαση.Ειναι ειδικευση και γνωση τρελη ομως.Ας πουμε παραδειγμα για καποιον που δεν ξερει να κανει uninstall μια εφαρμογή του ζητας να σου κανει photoshop επεξεργασια φωτογραφιας σε περιοδικο με γκομενακια που λαιβ ειναι απαλευτα και πρεπει να τα σενιαρεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βill




Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2014

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty28/2/2015, 15:44

Παντως αυτο που εβαλα πιο πανω δεν χρειαστηκε καμια γνωση προγραμματισμου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
flix




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty1/3/2015, 18:49

εμένα η δουλειά του bill μου φάνηκε πολύ καλή. τι χρειαστήκατε για να το φτιάξετε. το πρόγραμμα πως λέγεται. Πιστεύω οτι αν χρεισημοποιείσουμε ένα gps data log. προγραμματακι θα έχουμε αρκετά δεδομένα ώστε να έχουμε σωστές υψομετρικές διαφορές, σωστές μοίρες στροφών και χιλιομετρική απόσταση. ύστερα με ενα βίντεο και το κατάλληλο πρόγραμμα πιστεύω οτι θα έχεις ενα καλο αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βill




Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2014

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty1/3/2015, 23:30

Χρησιμοποιηθηκε αυτο:
http://www.bobstrackbuilder.net/

Τοτε ειχαμε μονο δεδομενα/κατοψη απο google maps + βιντεο που βγαλαμε με αμαξι.
Το ασχημο ειναι οτι η διαδρομη φτιαχτηκε κομματι-κομματι, 100μ πχ το καθενα και το δυσκολο ηταν η ενωση τους.
Τωρα δεν θυμαμαι και παρα πολλα γιατι πανε και καποια χρονια απο τοτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NickAtsi

NickAtsi


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2015
Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty5/3/2015, 01:04

Γεια σας παιδιά, μία ερώτηση να κάνω.Στο RBR-World όταν πάω να επιλέξω Race Online δεν μου εμφανίζει τίποτα στην λίστα, γνωρίζει κανείς τίποτα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nickatsi.wordpress.com
Bratsaki
Admin
Bratsaki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : Larissa

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty5/3/2015, 15:06

RBR-World δεν έχουμε πολυασχοληθεί :S

Εμείς είμαστε στο http://xv.rallyesim.com/ (γαλλικό mod)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bmb-studios.eu/
NickAtsi

NickAtsi


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2015
Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty5/3/2015, 15:11

Μάλιστα, το γαλλικό έχει τους ίδιους ήχους- physics όπως το 2014 ή έχουν αλλάξει κάτι (για να μην κάνω εγκατάσταση τσάμπα)

Edit: Μπορώ να περάσω τους ήχους από το RBR-World στο RSRBR?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nickatsi.wordpress.com
flix




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty5/3/2015, 17:49

καλησπέρα παίδες. λιπών το προγραμματακι αυτο http://www.bobstrackbuilder.net/#sthash.CohRjPnw.dpuf που μου πρότεινε ο Bill φαίνεται πολύ καλό. δυστυχώς δεν το βρίσκω σπασμένο. υπάρχει κάποια άκρη να το βρούμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bratsaki
Admin
Bratsaki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : Larissa

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty6/3/2015, 13:40

NickAtsi έγραψε:
Μάλιστα, το γαλλικό έχει τους ίδιους ήχους- physics όπως το 2014 ή έχουν αλλάξει κάτι (για να μην κάνω εγκατάσταση τσάμπα)

Edit: Μπορώ να περάσω τους ήχους από το RBR-World στο RSRBR?

Ναι αλλά καλού κακκού κάνε ένα backup τον φάκελο που θα αντικαταστήσεις (audio)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bmb-studios.eu/
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 10:11

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα,
 
Επειδή πρόσφατα ανακάλυψα το RBR και βλέπω ότι αν και παλιό,το έχουν αναβαθμίσει με νέα στοιχεία θέλω να ασχοληθώ παραπάνω.
Επειδή δυσκολεύομαι με την εγκατάσταση όσον αφορά τις πίστες και των υπολοίπων μετά του αρχικού παιχνιδιού,μπορεί κάποιος να μου τα ξεκαθαρίσει?
Έχω κατεβάσει αυτά τα αρχεία...

Install_Pack_Tracks_v2015.exe

Install_RSRBR_v2015.exe

και έχω εγκαταστήσει το RSRBR αλλά πάω να τρέξω μετά το All Tracks και δεν τρέχει.Τι κάνω λάθος?



Eυχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bratsaki
Admin
Bratsaki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : Larissa

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 10:54

Το παιχνίδι πρέπει να το εγκαταστήσεις αρχικά σε δικό του φάκελο εκτός του Program Files!

Πρέπει πρώτα να περάσεις το RsrBR2015, μετά τις πίστες και μετά τ' αυτοκίνητα.

Μετά τα Updates και μετά πάλι τ' αυτοκίνητα.

Το path για την εγκατάσταση το βρίσκει μόνο του οπότε λογικά αν όλα έχουν κατέβει σωστά με ένα next next next έχεις τελειώσει...

Αν έχεις κάποιο πρόβλημα δώσε μας το error που πετάει ή προσπάθησε να ξανακατεβάσεις τα αρχεία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bmb-studios.eu/
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 11:39

Δημιούργησα ένα νέο φάκελο μέσα στον C: ''χύμα'',τον ονόμασα Game_RBR.Mετά έκανα την εγκατάσταση του παιχνιδιού,μετά έκανα εγκατάσταση το RSRBR και μου εμφανίστηκαν οι πίστες του παιχνιδιού που πριν έπρεπε να τις ξεκλειδώσω με τα μαθήματα που έπρεπε να κάνω.Επίσης άλλαξε η ανάδραση στην τιμονιέρα (g27),έγινε κάπως πιο αληθινή η αίσθηση (βέβαια ακόμα θέλει πολλές ρυθμίσεις για να γίνει σωστό).

Μετά απ'όλα αυτά πήγα να εγκαταστήσω το Pack Tracks αλλά ,μου κολλάει σε μια διαδρομή που μου λέει να φορτώσω κάποια αρχεία τα οποία μάλλον δεν έχω.Μάλλον θα χρειαστεί πάλι κατέβασμα το αρχείο. 

Θα δοκιμάσω να τα κατεβάσω ξανά και θα επανέλθω.Κάπου διάβασα ότι αν δεν έχεις τις σωστές ρυθμίσεις στην τιμονιέρα δεν έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα στο RBR.

Ευχαριστώ,
Δημήτρης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NickAtsi

NickAtsi


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2015
Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 11:44

Καλημέρα Δημήτρη, σχετικά με τα tracks πρέπει να κατεβάσεις όλα αυτά που σου έχω μέσα στο πλαίσιο (ένα από τα 2 πλαίσια απλά στο πρώτο πλαίσιο είναι για torrent και το άλλο πλαίσιο είναι σε σέρβερ δικό τους)
Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 DKjuTqT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nickatsi.wordpress.com
Bratsaki
Admin
Bratsaki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : Larissa

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 11:47

Γειά σου Δημήτρη,

Μπορείς να δεις και στα βίντεο Tutorials μας πώς γίνονται όλα. Νομίζω έχουμε για οποιοδήποτε πρόβλημα κάτι.

Αυτό με την τιμονιέρα δεν το έχω ξανακούσει. Με απλές ρυθμίσεις (έντασης κυρίως) και όπως σε βολεύει είναι οκ. Εμείς ας πούμε παίζουμε με 60% δύναμη ρυθμισμένη στον Logitech Profiler και ~300 μοίρες στο τιμόνι. Είναι καθαρά προσωπική η επιλογή των τιμών και πώς σε βολεύει να οδηγείς. Παλιά ας πούμε είχα 100% τη δύναμη και 540 μοίρες αλλά με το 60% είμαι πιο άνετος.

Εν καιρώ θα τα βρεις όλα. Ελπίζω να ξεπεράσεις τα προβλήματα σου.

Πέρασε και το Track Pack που είναι 4 αρχεία.

Γιώργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bmb-studios.eu/
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 12:26

Eυχαριστώ και τους δύο.Η αλήθεια είναι ότι δεν τα είχα κατεβάσει τα αρχεία .bin οπότε μάλλον αυτά έλειπαν.
Τώρα θα τα κατεβάσω (το τελευταίο δεν κατεβαίνει απ'ότι βλέπω,το 2b,μάλλον δεν επαρκεί η ταχύτητα,όπως και να'χει φαντάζομαι και με τα υπόλοιπα θα κάνω δουλειά απλά δεν θα έχω τις πίστες που περιλαμβάνονται στο τελευταίο αρχείο?),θα το δοκιμάσω το μεσημέρι που θα είμαι στο σπίτι και πιστεύω να βγει αποτέλεσμα.

Γιώργο,όταν λες 4 αρχεία τι εννοείς?Δεν είναι και τα 6 που δείχνει ΝickAtsi?

Σχετικά με τις μοίρες,το έχω γύρω στις 500 αλλά είναι αρκετά νομίζω,θα το κατεβάσω γιατί δεν προλαβαίνω.

Κάτι άσχετο αλλά και σχετικό,πρόσφατα αγόρασα ένα cockpit με κάθισμα για να τοποθετήσω πάνω την τιμονιέρα αλλά βλέπω στο rally όπως και στο drift που ασχολούμαι χρειάζεται χειρόφρενο,κάτι που μου λείπει.Η μέχρι τώρα ιδέα είναι να κάνω το κόλπο (mod) που υπάρχει στο youtube με τα καλώδια που κολλάς μέσα στην πλακέτα του λεβιέ και προσαρμόζεις κάποιο χειρόφρενο στα δύο καλώδια που βγαίνουν.Εγώ πιο πολύ κολλάω στην υλοποίηση του χειροφρένου παρα στις κολλήσεις.Έχετε κάτι να προτείνεται πάνω σε αυτό?Η τιμονιέρα είναι η g27.

Επειδή παλαιότερα αλλά και τώρα,ασχολούμαι με το LFS (Live for speed) αν το ξέρετε,πιστεύω θα προσαρμοστώ εύκολα στις οδηγίες και στον τρόπο εγκατάστασης.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NickAtsi

NickAtsi


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2015
Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 12:43

LFS τι μου θύμισες τώρα ρε φιλε, ο πρώτος μου εξομοιωτής ήταν και είχα ξεκινήσει drift με k/b πριν πάρω την G25 και ξεκινήσω τους αγώνες πίστας.Τώρα όσο αφορά το E-Brake εγώ είχα αγοράσει αυτό το Joystick http://www.skroutz.gr/s/47845/Thrustmaster-USB-Joystick-PC.html και το έκανα έτσι

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 184424_10200347746843001_1899904129_n

Μην μπλέξεις με κολλήματα κλπ στην 27ρα, έχει δικό του USB καλώδιο το Joystick και είναι Plug & Play.Απομονώνεις το ένα ποτενσιομετρο και βάζεις και ένα ελατήριο για επαναφορά και είσαι κομπλέ.
2 photo τι έχω κάνει αν μπορείς να διακρίνεις
Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 148913_10200347744002930_2014808502_n
Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 416127_10200347744482942_1181233990_o
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nickatsi.wordpress.com
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 12:53

Είχες και DFGT βλέπω!
Η αλήθεια είναι ότι είμαι σκράπας σε τέτοιες κατασκευές.Δυστυχώς από τις φωτο δεν μπορώ να διακρίνω και πολλά.Υπάρχει κάποιο tutorial για κάτι τέτοιο ώστε να ξέρω ακριβώς τι υλικά θα χρειαστώ και πώς θα το φτιάξω?
Έψαχνα και για έτοιμο αλλά δεν υπάρχουν απ'ότι βλέπω επιλογές.Βρήκα μόνο ένα της fanatec το οποίο δεν ξέρω αν ταιριάζει ή αν έχει συμβατότητα με τη g27 (χλωμό το βλέπω).Όπως και να'χει πρέπει να φτιάξω ή να βρω κάτι επειγόντως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NickAtsi

NickAtsi


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2015
Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 13:05

Υπάρχει έτοιμο και υδραυλικό αλλά πάει στα 400 δολάρια χαχαχα
http://www.derekspearedesigns.com/handbrake.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nickatsi.wordpress.com
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 13:19

affraid  Δεν είμαστε για τέτοια!Βλέπω το δολάριο έχει ανέβει στο θεό τελευταία.Τα 395 δολάρια=365 ευρώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bratsaki
Admin
Bratsaki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : Larissa

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 15:28

Εμείς παίζουμε με αυτάκια ταχύτητες και χειρόφρενο την 4η ταχύτητα... (μόντα με λαστιχάκια γύρω από το λεβιέ για την επαναφορά του μιας και δεν έχεις G25).

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Maxresdefault

Το παιχνίδι διαβάζει και ξεχωριστα χειριστήρια οπότε προτείνω ν' αποφύγεις την οποιαδήποτε μόντα στην G27 (πέραν από αυτή που πρότεινα πιο πάνω) και να αγοράσεις ένα ξεχωριστό joystick και απλά να το συνδέσεις και τέλος. afro 

Για τα αρχεία είναι αυτό που είπε ο Νίκος με την φωτογραφία που πόσταρε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bmb-studios.eu/
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty27/3/2015, 16:13

Οκ!
Τελικά το βράδυ θα γίνει δοκιμή.Τη μόντα με τα λάστιχα στο λεβιε την έχω κάνει και αλλάζω από εκεί ταχύτητες,αλλά καλό και αυτό που είπες με την 4η.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty28/3/2015, 02:41

Τελικά κατέβασα τα αρχεία και εγκαταστάθηκαν όλα.Παρατήρησα ότι μετά την εγκατάσταση του RSRBR και των υπολοίπων,η συμπεριφορά της τιμονιέρας άλλαξε και δεν ξέρω αν είναι προς το καλύτερο.Σίγουρα τώρα είναι πολύ πιο νευρική και η ανάδραση έχει αυξηθεί όταν πατάω χώμα-χαλίκια κλπ αλλά μου φαίνεται πολύ δυνατή.

Είναι φυσιολογικό να το κάνει αυτό?

 
Δεν μπορώ να ποσταρω λινκ,γι'αυτό σας στέλνω το βίντεο με μήνυμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
4kinitos




Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2015
Ηλικία : 29

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty28/3/2015, 12:11

Επειδή δεν μπορώ να αναρτήσω λινκ λόγω ότι είμαι νέο μέλος θα σας πω σε ένα βίντεο που είδα ότι ακούγεται ότι κάνει και η δικιά μου τιμονιέρα όπως στο βίντεο που θα δείτε.

Το βίντεο είναι στην ενότητα του φορουμ εδώ με τα tutorial και είναι στο Παρουσίαση & οδηγός εγκατάστασης RSRBR στο 15:36 έτσι κάνει και εμένα.Ενώ όπου αλλού στο youtube κοιτάζω,όλα τα g27 με το RSRBR mod είναι πολύ ήσυχα και δεν κάνουν θόρυβο όπως κάνει και εμένα όταν είναι εγκατεστημένο μόνο το RBR χωρίς κανένα mod.


Τι μπορεί να φταίει?Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bratsaki
Admin
Bratsaki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : Larissa

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενική Συζήτηση   Γενική Συζήτηση - Σελίδα 4 Empty29/3/2015, 17:35

Δεν γνωρίζω τί μπορεί να είναι αυτό. Μπορεί να είναι και σωστό...  Δοκίμασε από τον Profiler της Logitech να κατεβάσεις την ένταση της ανάδρασης.

Το ανανέωσα

https://rbrgreek.forumgreek.com/t97-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bmb-studios.eu/
 
Γενική Συζήτηση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
RBR Greek Community :: RSRBR-
Μετάβαση σε: